Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hair

9. 8. 2007

 


Podle muzikálu Jamese Radoa, Geromea Ragniho a Galta Mac Dermonta.


Scénář : Michael Keller

Režie : Miloš Forman

Hudba : Galt Mac Dermot, James Rado, Gerome Ragni

Kamera : Miroslav Ondříček

Hrají : Jonh Savage ( Claude ),Treat Williams ( Berger ), Beverly D'Angel ( Sheila ), Dorsey Wright ( Hud ), Annie Golden (Jeanie ), Don Dacus ( Woof )


Nastává věk Vodnáře a do New Yorku přijíždí mladý a slušný rodák z Oklahomy, Claude Hooper Bukowski, který má narukovat do armády, aby bojoval ve Vietnamu. V parku potkává partu hippíků, která od něho vyžebrá pár drobných. Za všechny peníze si poté půjčují koně, který jim uteče a jak se dá očekávat, za chvíli se po Central Parku prohání Claude na koni a snaží se dohonit dívku, dlouhovlasou Sheilu, do které se na první pohled zamilovává.


Poté, co Claude vrátí partě hippíků koně a sdělí jim, že za pár dní narukuje, rozhodne se "vůdce" hippíků, George Berger, že si Claude v New Yorku co nejvíc užije. Společně s Hudem, Woofem a těhotnou Jeanie se dávají na "pořádný trip" a užívají si noc. Ráno chce Claude od hippíků odejít, avšak Berger ho zastaví. V novinách, povalujících se na zemi, je fotka krásné neznámé dívky z parku. Její rodina pořádá večírek pro místní smetánku. Všichni se vydávají na večerní party, přestože nebyli pozváni. Zde také probíhá nezapomenutelná scéna, kdy Berger tančí na stole a zpívá o tom, že není jiný, že má úplně to samé, jako přítomná zazozabaná smetánka ( jedna z nejlepších písní celého filmu - I Got Life ). Po přivolání policie, se celé parta ocitá ve vězení ( další skvělá píseň - Hair, kdy Woof zpívá o tom, co pro něho jeho dlouhé vlasy znamejí, a proč se tedy nechce nechat ostříhat ). Claude obětuje svých posledních 50 dolarů, aby se Berger dostal z vězení ven a sehnal další potřebné peníze pro propuštění ostatních. Zajde ke svým rodičům, kde po menší hádce dostává od své matky potřebné penízr. vrací se do vězení a celá parta je zase volná. Všichni odcházejí na koncert do parku, pořádaný porti válce ve Vietnamu.

Zde se objevuje znovu Sheila, která s celou skupinkou hippíků stráví odpoledne. Druhý den Claude narukuje. Z armády napíše Sheile dopis. Ta se i s ním vydává za partou hippíků a všichni se pouští na cestu, jejíž cíl je návštěva Clauda. Jak to všechno dopadne? Nepovím. Mrkněte na film a uvidíte sami ;o) 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář