Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dan Bárta v našem kraji

25. 1. 2009

Pro všechny příznivce skvělé hudby a nádherných textů plných metafor, Dan Bárta se konečně rozhodl koncertovat i u nás. A to přesně 30.01. v 20:00 v Jiráskově divadle v Hronově.

Dan Bárta, skvělý to zpěvák, který si prošel již několika styly hudby, ke kterým se i nadále vrací. Na hudební nebe se vynořil v devadesátých letech, a to hlavně svou rolí Jidáše i Krista v rockovém muzikálu, Jesus Christ Superstar, který se dočkal minulý rok svého znovuzrození. Hrál také v muzikálu Evita, kde ztvárnil Che Guevaru. Zpíval ( zpívá ) v mnoha skupinách jako Sexy Dancer´s, J.A.R. Byl taktéž člene kapely Alice a Die El.Ëllephant!?. Jeho prvním sólovým albem se stala "Illustratosphere" , kde se Dan vyřádil i jako textař.Z projektu vyrostla vyhledávaná koncertní kapela Illustratosphere. Následovala alba - Entropicture, 2 CD Retropicture - Live. Danovým poslední album nese název Animage.

Dan je vášnivým fotografem vážek.  V roce 2008 vystovavol své fotografie v Galerii a literární kavárně knihkupectví Academia v Praze (ve Wiehlově domě) a v Brně. Některé z jeho fotek byly publikovány v populárně-vědeckém časopisu Živa. Je po něm pojmenováno šídlo Gynacantha bartai Paulson and von Ellenrieder. Na svůj pražský koncert si ho jako hosta pozval samotný Bobby McFerrin.

Na hronovském koncertě Dan vystoupí společně s Robert Balzar Trio. Lístky můžete zakoupit v infocetru v Broumově, Hronově, Polici, Náchodě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Líbilo

(bráška, 31. 1. 2009 10:39)

Ahoj sestřičko? Tak jaké to včera bylo? Nezapomenutelný zážitek? :oP