Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nového v našem kraji?

10. 4. 2010
Venku začíná být konečně hezky, teplo a slunečno, takže by to chtělo vyrazit někam do společnosti, nemyslíte? Pokud byste rádi vyměnili gauč a televizi za něco jiného, mám tu pro vás pár tipů :o)

17.4.  se v broumovském divadle koná koncert bývalých i současných studentů Mgr. Romany Roškové. Nemáte-li zrovna v lásce klasiku, nevěště hlavu, zazní i známé muzikálové melodie, a to z muzikálu Angelika, Kráska a zvíře, Bídnici a jiné. Lístky jsou k vyzvednutí na infocentru.

20.4.  se v Pellyho domech v Polici nad Metují koná přednáška na téma ájurvéda, a to v učebně číslo 306 od 18 hodin. Ájurvéda je považována za jeden z nejstarších léčebných systémů na světě. Přednášet o ní bude Kateřina Hofmanová. Vstupné činí 30 Kč.

27.4.  se v Polici nad Metují bude od 19 hodin promítat nejnovější film režiséra Zdeňka Trošky-Doktor od jezera hrochů. 

1.5.    Prvním májovým dnem se otevřenou dveře klášterní zahrady v Broumově. Tento den bude zahájena kulturní sezóna. Od 14:00 bude program patřit   dětem. Budou moci zhlédnout pohádky "O Červené Karkulce" a             "Perníková chaloupka". Od 15 hodin bude probíhat vernisáž výstavy Ivy Hüttnerové. Celý program pak svým vystoupením zakončí broumovská skupina Ískejp.

7.5.    proběhne na Dětském hřišti studentský festival GymplFest. Tento rok jsou jeho organizátoři studenti sexty a 2.A. Broumovského gymnázia. Seznam kapel zatím není známý. Co nejdříve se ho pokusím dodati.

14.5.  se v zámecké zahradě Nového Města nad Metují uskuteční koncert jednoho z nejlepších a neznámějších českých flétnistů Jiřího Stivína. Koncert započne v 19 hodin. 

18.5.  se můžete vrátit do dob svého dětství a navštívit s Alenkou svět za zrcadlem. V polickém kině se bude promítat nejnovější zpracovaní Alenky v říši divů. Jejím tvůrcem je Tim Burton. Promítání začíná od 17 hodin a vstupné činí 40 Kč. 

20.5.   zavítá do Broumova kapela Traband. Zahraje v broumovském divadle od 19 hodin. Lístky jsou k zakoupení za 150 Kč na infocentru.


Myslím si, že náš kraj konečně, opět, znovu  začíná žít. Tak neseďte doma a opusťte "teplo" domova, pohodlnost gauče a plnost ledniček. Běžte do kina, do divadla, na koncert nebo se jen tak projet na kole, projít se psem. Zima byla dlouhá dost a my máme právo na trochu toho slunečního tepla a energie. 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář